Team coach és Tréner képzés 2024
2024 januárjában indítjuk el a Team coach és Tréner képzésünk újabb évfolyamát, amely ötvözi a személyes és online oktatási lehetőségeket, valamint a kontaktórás és aszinkron tanulási feladatokat.
Képzési időpontok
Az adott nap tematikáját a képzési napra kattintva láthatod!
Tréner képzés
Sze-P (17.30-21.30), Szombat (09.00-17.00)Leírás
Élménypedagógia és csapatépítés
(személyes, offline részvétel)
A csapatépítés az egyik leggyakrabban igényelt tréningtéma, sőt, bármilyen tréninget rendel egy megbízó, hasznos, ha annak van csapatépítő hozadéka is. Ezen az alkalmon a résztvevők megismerik az élménypedagógiai alapjait, a tapasztalai tanulás körét és lehetőségük van kipróbálni többféle csapatépítő módszert, gyakorlatot, eszközt.
Leírás
Csapatépítési lehetőségek online
(online részvétel)
Lehet online csapatot építeni? Hogyan működnek mindazok az együttműködést fejlesztő eszközök online, amiket személyesen hatékonyan lehet alkalmazni? Mivel egyre nagyobb igény van az online csapatfejlesztésre, ezen az alkalmon azzal foglalkozunk, milyen gyakorlatok vannak az online térben a csapatok játékos, élményszerű fejlesztésére.
Leírás
Tréneri önismeret és saját élmény
(személyes részvétel)
A tréneri munka egyik fontos alapja a megfelelő önismeret: mivel a tréner a személyiségével is dolgozik, kiemelten fontos hogy értse önmagát, a reakcióit, legyen képe arról, hogy mások milyennek látják és hogy hol lehetnek vakfoltjai. A saját élmény trénerkét elengedhetetlen: fontos ránézni arra, milyen érzés benne lenni bizonyos típusú gyakorlatokban, hogyan lehet jól reflektálni a történtekre.
Leírás
A tréningtervezés alapjai
(online részvétel)
A tréner előre felkészül, leírja a tréning tervét, majd a megvalósítás során újratervez, áthangol, kiegészít, rövidít - a csoportdinamikához igazítja azt, hogy milyen gyakorlatokon keresztül érjük el a fejlesztési célt. A forgatókönyv készítésnek sok jó útja van, a tréning során megmutatunk 2-3 olyan módszert, ami nekünk az évek során a leginkább bevált különböző témák és csoportok esetén.
Leírás
Modern prezentációtechnika
(online részvétel)
Ebben a modulrészben a modern prezentációkészítés alapjaival ismerkedünk meg. Megtanuljuk, hogy miképp lehetséges az előadó, a tréner által elhangzottakat vizuálisan megerősíteni, valamint kitérünk a megjelenített diák kompozíciójára, animálására is. A képzés ezen részében a résztvevők élő gyakorlat keretein belül szerkesztenek prezentációt.
Leírás
Meghatározó gyakorlat típusok
(online részvétel)
A dinamikus tréning megfelelő arányban tartalmaz különböző gyakorlattípusokat. Ahhoz, hogy ki tudjuk választani a csoportnak és a témának legmegfelelőbb típust, ismernünk kell többet is. A modulban átvesszük a leggyakrabban használt gyakorlattípusokat, beszélünk ezek céljáról és alkalmazási lehetőségeiről.
Leírás
Kreatív eszközök
(személyes, offline részvétel)
Másképp működik az agyunk akkor, ha a kezünk is dolgozik - a tréningek során rengetegféle eszközt lehet használni a bevonódás, játékosság és a hatékonyság növelésére. Ezen a napon a kreatív részére fókuszálunk majd, előkerülnek azon eszközök, amelyek nem hiányozhatnak egy tréneri kofferből. A teljesség igénye nélkül az alábbi eszközöket használjuk majd: LEGO, Dixit és egyéb coaching kártyák, skálák és értékkerék, Story Cubes, különböző írásos és rajz alapú gyakorlatok, vizualizáció, példaképek, storytelling, és még rengeteg más.
Leírás
Gyakorlat menedzsment
(online részvétel)
A tréningen történtekből, tapasztaltakból a legjobban akkor lehet tanulni, ha megfelelően reflektálunk rájuk. Az alkalom során a résztvevők megismerik a gyakorlatok felvezetésének és levezetésének sarokpontjait, és külön kitérünk arra, hogy az eltérő tanulási stílussal rendelkező résztvevők hogyan tudnak hatékonyan reflektálni. Kitérünk arra, hogy mikor van szükség mélyebb reflexióra és azt hogyan lehet különböző résztvevői típusok esetén elindítani.
Leírás
Gyakorlatfejlesztés I.
(online részvétel)
A tréningek alapját a használt gyakorlatok adják - mi történik akkor, ha a résztvevők már sok tréningen voltak, és minden gyakorlatot ismernek? Hogyan lehet új gyakorlatokat kitalálni? A gyakorlatfejlesztési alkalmak célja, hogy a résztvevők megtapasztalják az általuk kitalált gyakorlatok erejét. Adunk tippeket arra, honnan és hogyan lehet etikusan inspirálódni gyakorlatok tekintetében, és a résztvevők a két alkalom után már azonnal használható saját, új gyakorlatokkal gazdagodnak - valamint annak élményével is, hogy ők maguk bármikor össze tudnak állítani saját gyakorlatokat.
Leírás
Storytelling trénereknek
(online részvétel)
Minden tréner titkos fegyvere a jó történet - ha jól, jókor mondjuk el. A modulban foglalkozunk azzal, hogy miért és hogyan hatnak a történetek, mikor érdemes bevinni őket a tréningre, milyen törvényszerűségei vannak. A résztvevők megalkotják a saját történeteiket azért, hogy gyakorlatot szerezzenek a technikában.
Leírás
Digitális eszközök
(online részvétel)
Az online tréningek során számos eszközt lehet használni a bevonódás, aktivizálás, energizálás érdekében. A modulban a Padlet, Mentimeter és Jamboard alkalmazásokban megvalósítható gyakorlattípusokat próbálunk ki és tanulnak meg a résztvevők használni, létrehozni.
Leírás
Tréneri kompetenciák fejlesztése
(személyes részvétel)
A tréningek lelkét a tréner adja és a magabiztos gyakorlatvezetés. A kompetenciafejlesztő alkalmon a résztvevők egy általuk választott gyakorlatot teljes egészében levezetnek, majd kapnak rá visszajelzést csoporttól és a képzőktől egyaránt. A nap végére megfogalmazódik azon kompetenciák területe, amelyekben a résztvevőnek fejlődnie szükséges.
Leírás
Személyes brand kialakítása és vállalkozási alapismeretek
(online részvétel)
A vasárnap délelőttöt a személyes brandépítés alapjainak szenteljük. Közösen felfedezzük, hogyan találjunk rá a saját értékeinkre, adott esetben milyen lépések mentén specializálódjunk, valamint azt megvizsgáljuk, hogy milyen lépések lehetségesek számunkra egy vállalkozás elindításához, vagy továbbfejlesztéséhez.
Megismerünk pár online és offline megoldást arra vonatkozóan, hogy miképp keltsük fel célközönségünk figyelmét szolgáltatásainkra. A nap végén megismerjük a vállalkozás-indítás technikai tudnivalóit (vállalkozási forma, adózás, számlázás, stb.)
Leírás
Nehéz helyzetek kezelése
(online részvétel)
Nehéz helyzet bármikor adódhat a tréningen: érkezhet a résztvevőktől, fakadhat a trénerből vagy a technikából. Ezek a helyzetek akkor igazán nehezek, ha váratlanul érnek minket, így a modulban felkészülünk ezekre saját élmény és közös reflektálás segítségével.
Leírás
A tréningek zárása: visszajelzés, follow-up
(online részvétel)
A csoda a tréning után, a mindennapokban történik meg. A tréning során magokat ültetünk, amik megfelelő gondozás mellett kikelnek és jótékony hatással vannak egy adott egyén vagy szervezet működésére. Fontos, hogy ne csak a tréninget tervezzük meg, hanem arra is legyen már a kezdés előtt ötletünk, hogy milyen módon lehet emlékezetes a zárás és hogyan lehet utánkövetést is beépíteni. Az alkalom során a zárás és utánkövetés eszközeivel foglalkozunk, online és személyes vonatkozásban egyaránt.
Leírás
Gyakorlati vizsganap
(személyes, offline részvétel)
A képzés zárása egy élményekkel és tanulással teli vizsganap, ami a képzés szerves részét alkotja. A résztvevők számot adnak a tudásukról, további visszajelzéseket kapnak a tréneri működésükre, és bemutatják azt, amit a képzés során tapasztaltak és tanultak. A csoport zárása után a történet folytatódik: megtervezik saját utánkövetési lehetőségeiket.
Team Coach képzés
Sze-P (17.30-21.30), Szombat (09.00-17.00)Leírás
Betekintés a teamcoachingba
(online részvétel)
Miben más csoportokkal dolgozni, mint egyénekkel? Hogyan tud egy coach egynél több ügyfelet támogatni egy folyamatban? Milyen kompetenciákkal rendelkezik egy jó teamcoach?
Ezen az alkalmon lehetőség van bepillantani egy teamcoaching folyamat működésébe, megtapasztalni azt, hogy a csoportdinamika mit jelent és közösen ránézni arra, hogy milyen szerepe lehet a folyamatban egy segítő szakembernek.
Leírás
Fejlesztési formák és folyamatmodellek. Teamcoach kompetenciák
(személyes, offline részvétel)
A modul során a résztvevők megismerkednek a különböző fejlesztési formákkal (coaching, tréning, teamcoaching, tanácsadás) és a folyamatmodellek lényeges részeivel. A legfontosabb team coach kompetenciák gyakorlati módszerrel kerülnek feldolgozásra.
Leírás
Változáskezelés, Reziliencia
Generációs különbségek kezelése
(személyes részvétel)
"Evolúciós hozadékunk, hogy folyamatosan a biztonságra, a kiszámíthatóságra és a stabilitásra törekszünk. A munkavállalók túlnyomó többsége még mindig a legfontosabb tényezők közé sorolja a munkahely biztonságát és kiszámíthatóságát.
A mai, gyorsan változó világunkban folyamatos átalakulásban vagyunk: mi magunk, és a szűkebb, tágabb környezetünk is. Nagy a kitettségünk, ezért jól kell tudunk a változásokat kezelni. A képzés ezen alkalmán konkrét módszereket és technikákat veszünk végig, hogy a vezetőket támogatni tudjuk a változáskezelésben és a szervezeti transzformációk során.
A változásmenedzsmenthez szorosan kapcsolódik a reziliencia, azaz rugalmas alkalmazkodóképesség.
A képzés során megtanuljuk, hogy mitől válhatunk rezilienssé, és hogy nemcsak az egyéneknek hanem a különböző csoportoknak, a közösségeknek, és a szervezeteknek is van reziliencia képessége, hiszen számukra is ugyanúgy fontos, hogy sikeresen adaptálódjanak az őket körülvevő környezethez."
Mekkora az X, Y és Z generációk közötti szakadék a munkaerőpiacon? Kik azok a baby boomerek? Hogyan lesz az eltérő értékrendből, a prioritások megváltozásából, az alkalmazkodási képesség, valamint az elfogadás hiányából közös együttműködés, valódi kapcsolódás, értékteremtés, kölcsönös edukáció és értékalapú gondolkodás?
Erre és a generációs különbségek minél hatékonyabb áthidalására fókuszál a képzés ezen része, mely során betekintést adnunk a generációk működésébe, gondolkodásába, értékrendjébe és preferenciáiba.
A legtöbb munkahelyen akár három-négy eltérő korosztály is dolgozik egymás mellett. Érdemes nem a homokba dugni a fejünket, ha generációs problémákkal találkozunk, mert a legjobb teljesítményt a multigenerációs munkacsoportok érik el. A 2 órás képzés végére fény derül arra, hogy mi is az a generációs csapda és hogy mi a kulcsa a generációmenedzsmentnek, azaz a generációk együttműködésének.
Leírás
Team coaching folyamat tervezése, diagnosztikai eszközök használata
(online részvétel)
A teamcoaching folyamat tervezése kiemelten lényeges: a bevont eszközök és kérdések, az időkeretekkel való jó gazdálkodás és az igényekre építő folyamat kihat a hatékonyságára. A team coach számára a megbízói és résztvevői elvárások, szándékok, célok az egyik leginkább meghatározó input ahhoz, hogy a folyamat valóban testre szabott és hatékony legyen. A modul során a résztvevők gyakorlatokon keresztül ismerik meg a legfontosabb diagnosztikai eszközök használatát.
Leírás
Csoportokkal való munka alapjai. Eszközök és gyakorlatok.
(személyes, offline részvétel)
A csoportban az egyéni megélések mellett a csoportban zajló folyamatok, a tagok közötti kölcsönhatás és a közös előrehaladás is fontos. A csoportdinamika lehetővé teszi, hogy egy fejlesztési folyamat egészen más eredményt hozzon. A modul ezen alkalmán a résztvevők megtapasztalják a csoportdinamika hatását, megismerik annak az elméleti hátterét, és részt vesznek olyan gyakorlatokban, amik a teamcoachingban megadják a saját élmény alapú megtapasztalást.
Leírás
Team coaching gyakorlás 01
(személyes, offline részvétel)
Az első gyakorló alkalmon a leendő teamcoach-ok lehetőséget kapnak kisebb gyakorlatok vagy folyamat részletek facilitálására. Az alkalom során visszajelzést kapnak a működésükre a teamcoach kompetenciák és a csoportokkal való munka kapcsán.
Leírás
Agilitás
(online részvétel)
Napjainkban egyre nagyobb hansúlyt kap az agilitás, így ezen az alkalmon lehetőségünk lesz megismerkedeni az agilis módszertan gerincével. Beszélünk majd arról, hogy miben más egy agilis környezet: milyen elvárásokat támaszt és milyen előnyöket adhat. Szóba kerül majd, hogy mi is az az agilis coach, s hogy milyen alapvető funkciókat tölt be egy agilis csapatban, melyek a jellemző kihívások amikkel a mindennapokban szembe kell néznie.
Leírás
Nehéz helyzetek kezelése
(online részvétel)
A teamcoaching folyamat során számos nehéz helyzet adódhat: etikailag, csoportdinamikailag nehéz szituációk vagy éppen egyéni tényezők miatt a teamcoach fel kell készüljön kezelni, átkeretezni, feloldani, dolgozni nehéznek tűnő helyzetekkel. A modul során konkrét szituációkon keresztül fejlesztjük a rálátást, helyzetkezelést, megoldásfókuszt, előremutató gondolkodást.
Leírás
Énmárka és praxis építés alapjai, sales és marketing
(online részvétel)
Az óra során megismerkedünk a személyes brandépítés, a sales és marketing alapjaival, fókuszálva a coach karrierépítés lehetőségeire, megoldásaira. A résztvevőkkel közösen fedezzük a különféle online és offline eszközöket, és felkészítést nyújtunk az esetleg interjú helyzetekre is. Ezen alkalom során a coaching és az üzletépítés pénzügyi alapjaival is foglalkozunk majd. Ezek segítségével képessé válsz arra, hogy a személyes márkád kialakításvál egyidőben komplex üzleti tervet légy képes magad számára kialakítani.
Leírás
Coaching szemléletű vezetés
(online részvétel)
Az alkalom során a résztvevők betekintést nyernek a vezetési stílusokba, különös tekintettel a coaching szemléletű vezetésre. Többek között ezekre a kérdésekre keressük a választ:
Miben különbözik a coaching szemléletű vezetés a többi vezetési stílustól? Mikor érdemes használni? Milyen eszközei vannak egy coaching szemléletű vezetőnek? Hogyan tudjuk coachként segíteni az ügyfelünket a coaching szemléletű vezetés megvalósításában?
Leírás
Team coaching gyakorlás
(online részvétel)
A második gyakorló alkalom során a résztvevők beépíthetik az összes korábbi alkalom elsajátított kérdéstípust és eszközt, és lehetőségük nyílik arra is, hogy a teamcoaching folyamat során adódó helyzetekre saját megoldást dolgozzanak ki. A gyakorló alkalom keretében megbízói, előkészítő és a megvalósítás során felmerülő esetekre keresnek közösen lehetséges jó megoldásokat.
Leírás
Akciótanulás
(online részvétel)
Az akciótanulás (Action Learning) az egyik leghatékonyabb csoport eszköz, amelyet teamcoaching helyzetben használni tudunk. A gyakorlat során a résztvevő csoport összes tagja közösen, feltáró és megoldó kérdések, valamint belső hangunkból származó visszajelzések segítségével támogatja a csoport azon tagját, aki,,behozza" kihívását a csoport elé. Az akciótanulás gyakorlata kíválóan használható mind business, mind life területen, és nagyszerű lehetőség arra, hogy egy egész csoport erejével segítsünk az egyénnek!
Leírás
Gyakorlati vizsga
(online részvétel)
A modul több feladatból álló záróvizsgája. A vizsgához a képzés során is elkészülnek inputok. Visszajelzések alapján a vizsga egy különlegesen hasznos tanulási alkalom, ahol a résztvevők további tapasztalatokkal és megértéssel gazdagodnak.
Érdeklődöm a képzés iránt
JelentkezésNyílt napra jelentkezem
JelentkezésJelentkezem a képzésre
JelentkezésKorábbi tanfolyam képek



























Beszámolók
Évek óta terveztem folytatni a tanulmányaimat az oktatói pályán, mert nagyon hiszek az élethosszig tartó tanulásban, és büszke vagyok rá, hogy folyamatosan az élet minden területéről érkez…
Elolvasom
Team coach és Tréner képzés 2024
A képzés valóban egy felejthetetlen élmény volt!
A csapat rendkívül segítőkész, rengeteg remek trénerrel és gyakorlattal. Bátran ajánlom mindenkinek, aki lendületes és újszerű k&eac…

Team coach és Tréner képzés 2024
Olyan gyakorlatias és élményalpú képzés, amellyel sokszor elrepültek a képzési napok. Az elején azért vágtam bele a tréner és team coach modulba, mert érdekelt a téma, most már al…
Elolvasom
Team coach és Tréner képzés 2024
A képzés nagyon interaktív volt és erősen gyakorlati fókuszú. Rengeteget tanultam a tréneri szakmáról és azóta el is kezdtem vállalaton belül tréningeket tartani/megszervezni. Szívből ajá…
Elolvasom
Team coach és Tréner képzés 2024